Warning: A non-numeric value encountered in /home/stiams/domains/staliams.lt/public_html/templates/theme613/includes/includes.php on line 96
Parduotuvė staliams - Parduotuvė staliams
Šalinama
 x 
Neseniai pridėtos prekės
Pagrindiniai medienos tekinimo įrankiai

Medienos ruošinio virsmas į gaminį skamba nuostabiai. Tačiau šis darbas gali būti labai sudėtingas. Medienos tekinimas reikalauja tiek drąsos, tiek kūrybiškumo ir talento.

Medienos tekinimas reikalauja ir daug žinių – tekinimo įrankių yra labai daug ir įvairių, nors atrodo jie beveik vienodai. Įrankiai tokie panašūs, kad beveik neįmanoma jų atskirti pagal pavadinimus. Be to, kiekvienas jų turi skirtingą paskirtį ir naudojimo specifiką. Tekintojas turi pažinti kiekvieną įrankį ir išmokti juo naudotis, o pradedančiam tekintojui tai dažniausiai užima labai daug laiko. Taigi verta aptarti pačius pagrindinius tekinimo įrankius, apie kuriuos būtina žinoti prieš imantis sudėtingesnių darbų.

Pusapvalis kaltas
Pusapvalis kaltas – pats paprasčiausias tekinimo įrankis. Jis naudojamas pirminiam ruošinio apdirbimui, kai iš kampuoto ruošinio reikia padaryti apvalų. Tai dažniausiai pakankamai didelis įrankis, galintis perkelti svorį bet kuria kryptimi. Jis yra platus ir tekina tiesiai. Pusapvaliai kaltai dažniausiai U formos, jie labai kieti ir aštrūs. Jų aštrumas leidžia greičiau ir tiksliau pašalinti reikiamą medienos sluoksnį. Tačiau, jei kaltas naudojamas neatidžiai, paviršius gali būti nelygus. Pusapvalis kaltas nėra skirtas subtiliems darbams, jo tikslas – sukurti „šiurkščias“ formas.

Kampinis kaltas
Kampinis kaltas dažniausiai naudojamas cilindro formos medienos ruošinių apdailai. Jau pats įrankio pavadinimas pasako, jog šis kaltas išlenktas apie 70˚ kampu. Kampiniai kaltai gali būti įvairių dydžių ir formų. Šis įrankis naudojamas priglaudžiant jį prie ruošinio maždaug 45˚ kampu. Darbo metu lietimosi kraštas turi būti maždaug per vidurį arba apatinėje ašmenų dalyje. Kampinis kaltas – įrankis, kuris gali būti naudojamas labai įvairiai ir ne tik tekinimui, pavyzdžiui kietų ruošinių pjovimui, V griovelių darymui ir tokiems darbams, kurių Jūs net negalite įsivaizduoti. Todėl labai rekomenduojame prieš pradedant šiuo įrankiu dirbti patiems, paprašyti patyrusio staliaus parodyti, kaip tai daroma.

Ašinis kaltas
Kai jau nutekinote savo medienos ruošinį kampiniu kaltu, ko gero nekantraujate išgauti tobulą jo formą. Ašinis kaltas naudojamas apvalios formos griovelių medienos paviršiuje suformavimui. Ašiniai kaltai būna trijų skirtingų dydžių, iš kurių galite pasirinkti tinkamiausią. Ašinio kalto ašmenys gali būti išlenkti pagal asmeninius poreikius, dažniausiai 30–45˚. Dauguma tekintojų šiais laikais naudoja nago formos ašinius kaltus, kurie yra labai universalūs. Ašinis kaltas yra panašus į pusapvalį kaltą, tačiau plokštesnis, todėl ašmenys yra aštresni ir stipresni.

Dalinimo  įrankis
Pagrindinė dalinimo įrankių paskirtis yra atskirti ruošinį nuo nereikalingos medienos išpjaunant siaurą griovelį. Jie taip pat naudojami reikalingų siaurų griovelių išpjovimui. Šie įrankiai dažniausiai yra ilgi ir siauri, leidžiantys giliai įsiskverbti į pjūvį. Jų storis gali skirtis, tačiau kiti panašūs įrankiai būna platesni. Ašmenys arba aštrioji dalinimo įrankio dalis dažniausiai yra plati, o skersinis pjūvis stačiakampio formos.

Rutulinis kaltas
Rutulinis kaltas, lyginant su ašiniu kaltu, turi gilesnius griovelius. Vienas iš svarbiausių dalykų, kurį turi žinoti tekintojas yra tai, jog rutulinis kaltas turi būti tvirtas. Rutuliniai kaltai labiausiai tinkami dubenų gamybai – tokia ir yra jų pagrindinė paskirtis. Jie yra patogūs ir lengvai sugriebiami. Norint kad dubenų gamyba ar kitas darbas būtų efektyvus, rutulinis kaltas turi būti nustatomas nuo 40˚ iki 55˚ kampu, priklausomai nuo pageidaujamos dubens formos.

Atbulai pagaląstas rutulinis kaltas 
Šis kaltas labai panašus į paprastą rutulinį kaltą, naudojamą dubenų gamyboje, tačiau turi skirtingus ašmenis. Rutulinio kalto ašmenys dažniausiai tiesūs, o atbulai pagaląsto rutulinio kalto – U formos. Tai labai universalus įrankis, suteikiantis pjūvio dydžių ir formų įvairovę.

Drožtuvas
Drožtuvas laikomas pačiu paskutiniu įrankiu medienos tekinime. Jis naudojamas ruošinio užbaigimui ir poliravimui. Drožtuvas naudojamas jo galiuku liečiant ruošinio paviršių. Drožtuvai būna įvairių formų, tačiau dažniausiai patys tekintojai pakeičia jų formą, kad atitiktų specialius poreikius.

Medienos tekinimas yra tikrai sudėtingas darbas. Tačiau jei išmoksite į jį sudėti visą savo širdį, pasieksite puikių rezultatų.

 

Naujienlaiškis