Warning: A non-numeric value encountered in /home/stiams/domains/staliams.lt/public_html/templates/theme613/includes/includes.php on line 96
Parduotuvė staliams - Parduotuvė staliams
Šalinama
 x 
Neseniai pridėtos prekės
Kaip apsaugoti ir prižiūrėti staliaus įrankius

Svarbiausias dalykas staliui – įrankiai. Plikomis rankomis jis negalėtų atlikti jokių medžio darbų, tai būtų visiškai neįmanoma. Nuo įrankių būklės priklauso atliktų darbų kokybė. Jei naudosite prastos kokybės, nusidėvėjusius įrankius, šedevro tikrai nesukursite. Kadangi įrankiai labai svarbūs, būtina juos apsaugoti nuo rūdžių, korozijos ir bet kokių kitų pažeidimų ir kuo ilgiau išlaikyti juos puikios būklės. Yra keletas būdų, kai prižiūrėti ir apsaugoti savo įrankius.

Tinkamas įrankių laikymas
Įrankių laikymo vieta veikia jų būklę – tik tinkamas įrankių laikymas leis juos apsaugoti nuo pažeidimų. Vienas dažniausių įrankių pažeidimų yra rūdys, o rūdys atsiranda tada, kai drėgna. Todėl labai svarbu įrankius apsaugoti nuo vandens ir drėgmės. Keletas tinkamo įrankių laikymo idėjų leis apsaugoti įrankius ir išlaikyti gerą jų būklę.

Kabykla
Kabyklos naudojamos sukabinti įrankius ant sienos. Du pagrindiniai šio laikymo būdo privalumai – apsauga ir darbo organizavimo palengvinimas. Naudojant įrankių kabyklą, staliui niekada nereikės darbo metu laisvąja ranka ieškoti įrankių – jie pasiekiami akimirksniu. Tačiau kai kuriems žmonėms kabyklos sukuria netvarkos įspūdį. Jei stalius dar nepakankamai patyręs ir ne visai gerai pažįsta savo įrankius, jis gali pasimesti. Tokiu atveju reikėtų sugalvoti savo įrankių laikymo sistemą, pavyzdžiui sukabinti juos pagal dydį arba formą, taip juos lengviau atpažinti.

Dėžė arba skrynia
Galite susidėti visus įrankius į vieną didelę dėžę arba paskirstyti į keletą mažesnių. Įsigykite dėžę su rankeną, kad galėtumėte ją nešiotis.

Stalčius arba lentyna
Stalčiai ir lentynos tam tikra prasme panašios į dėžes, tačiau nėra nešiojami. Maži stalčiai yra labai patogūs siekiant palaikyti tvarką ir švarą.

Laikykite įrankius sausoje vietoje
Drėgmė pažeidžia įrankius ir paskatina rūdžių atsiradimą. Dauguma meistrų įrankius laiko rūsyje ar garaže, kur dažniausiai būna drėgna. Jei visgi planuojate savo įrankius laikyti tokioje vietoje, jums būtinai reikia turėti bent jau oro sausintuvą.

Naudokite rūdžių rinktuvą
Pastebėjote mažus baltus paketėlius, kurie dažniausiai būna naujų įrankių ir prietaisų pakuotėse? Tai – silikagelio maišeliai. Jie sugeria drėgmę ir tokiu būdu apsaugo nuo rūdžių. Įdėkite keletą tokių paketėlių į savo įrankių laikymo dėžes ar stalčius.

Nelaikykite įrankių ant grindų
Galite savo įrankius laikyti bet kur – stalčiuose, lentynose ar sukabintus, tačiau jokiu būdu nelaikykite jų ant grindų. Betoninės grindys dažniausiai būna persisunkusios drėgme.

Po kiekvieno naudojimo įrankius nuvalykite
Po ilgos darbo dienos, ko gero sunku prisiversti iškart nuvalyti įrankius, tačiau jei norite juos apsaugoti, visgi privalote tai padaryti. Be to, juk tai užtruks tik keletą minučių – labai mažai palyginus su tuo, kiek sugaišite laiko įrankių taisymui ar išleisite pinigų naujų įrankių įsigijimui. Kartais užtenka tiesiog perbraukti įrankius šluoste. Jei įrankiai labai purvini, galite juos nuplauti vandeniu ir muilu. Privalote įrankius nepriekaištingai nusausinti. Naudokite apsauginį konservuojantį valiklį bei švarią ir sausą šluostę., tačiau valiklio nepurkškite per daug. Svarbu nuvalyti ne tik įrankius, bet ir vietą, kur juos laikote. Kartas nuo karto išvalykite įrankių dėžes ir stalčius – ištuštinkite, išvalykite ir leiskite visiškai išdžiūti.

Jūsų įrankiai nuolat padeda jums atlikti darbą, todėl visai nesunku jais rūpintis, saugoti ir prižiūrėti – tai atsipirks.

Naujienlaiškis